Fredag 10 Sep 2010
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
The offspring of a customized orbiter
Staevnebilleder Se billederne fra Jollestaevnet i Ringkoebing Sejlklub 2009
Velkommen Ringkoebing Sejlklub er aaben for alle baadtyper.
OplevelserOplev den gode stemning og de hyggelige stunder paa havnen.
Jolleafdeling Vores jolleafdeling er stor og voksende.
Masser af sjov Vores jolleafdeling er voksende, og nyder tiden i baadene med masser af sjov
You are here: Hjem Nyheder In Store TV
In Store TV PDF  Array Udskriv Array
Skrevet af Flemming Merrild   
Mandag, 08 Marts 2010 08:35

Til daglig er der rigtig mange mennesker, der lige lægger en tur omkring havnen for at se på bådene og indsnuse hele atmosfæren. I normale dagtimer er Sejlklubbens aktiviteter jo stort set ikke eksisterende. For at fortælle de mange forbipasserende om klubben og vore gøremål, har vi sat et par skærme op i klubhuset. På skæmende viser vi et dias-show med billeder fra klubbens liv. Ganske enkelt ønsker vi, at gøre de mange forbipasserende opmærksomme på klubbens mange tilbud og aktiviteter.

 Den ene skærn vender ud imod "gaden", og den anden kan ses inde fra klubhuset. Så kan vore medlemmer også se billeder fra klubben - måske fra aktiviteter, som de ikke selv har deltaget i. Skærmene er med andre ord et markedsføringstiltag, der både henvender sig til eksterne og interne interessanter.

Skærmene kan desuden bruges til div. meddelelser og f.eks. som resultattavle ved stævner.

Tak til Jesper Jørgensen, der på trods af mange velmenende råd fra forskellig side, alligevel formåedede at få systemet til at køre.

 

Log på

Vores sponsorer

  • Vores sponsorliste
  • Vores sponsorliste
  • Vores sponsorliste
  • Vores sponsorliste
  • Vores sponsorliste
  • Vores sponsorliste
  • Vores sponsorliste
  • Vores sponsorliste
  • Vores sponsorliste
  • Vores sponsorliste

Sidste nyt

Hovedsponsor

Hovedsponsor links:
Banner